Filmy reżyser

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje reżyser. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kaskader

6,9
6,9
Bohater filmu jest kaskaderem i jak każdy w tym zawodzie, zdarza się, że zostanie wysadzony w powietrze, że zostanie postrzelony i wyrzucony przez okno oraz zrzucony z wysokości, a wszystko to dla naszej rozrywki. Teraz, po prawie kończącym karierę wypadku, nasz bohater musi odnaleźć zaginioną gwiazdę filmową, rozwiązać spisek i spróbować odzyskać miłość swojego życia, wciąż wykonując swoją codzienną pracę. Co może się wydarzyć?
Julio Arenas (Jose Coronado), słynny aktor, znika podczas kręcenia filmu. Jego ciała nigdy nie odnaleziono, a policja zakończyła dochodzenie. Dwadzieścia dwa lata później program telewizyjny poświęca jeden wieczór tej tajemniczej sprawie i prosi o zeznanie najlepszego przyjaciela Julio, reżysera filmu, Miguela Garaya (Manolo Solo). Jadąc do Madrytu, Miguel zagłębi się w swoją przeszłość...
Ha Yeon Woo to koreański reżyser, którego debiut zdobył uznanie wielu krytyków na całym świecie. Niestety, z czasem mężczyzna stracił swój zapał do pracy, a kolejne jego filmy są mieszane z błotem. Pewnego dnia postanawia zaryzykować i zdobyć zgodę na ekranizację powieści swojego ulubionego autora. Mężczyzna jednak uparcie odmawia, przez co Yeon Woo decyduje się porozmawiać z nim osobiście. Kiedy dociera do jego domu okazuje się, że jego idol to Seong Woo Jae - przyjaciel ze studiów, który wiele lat temu wyjechał bez słowa. Próbując osiągnąć zamierzony cel i dowiedzieć się, dlaczego pisarz zniknął z jego życia z dnia na dzień, Yeon Woo prostymi gestami pokazuje swoją determinację, poruszając delikatne serce Woo Jae.


Rowan Atkinson (Jaś Fasola, To właśnie miłość, Johnny English) powraca w ikonicznej roli komicznego i ujmującego Jasia Fasoli w tej skandalicznej komedii przygodowej! Jaś Fasola (Atkinson) nie posiada się z radości, gdy wygrywa kamerę i w pełni opłacone wczasy na Lazurowym Wybrzeżu.

Mank

6,1
8,4
Nowe spojrzenie na Hollywood lat 30. XX wieku oczami zjadliwego krytyka społecznego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty Hermana J. Mankiewicza, który ściga się z czasem, aby ukończyć scenariusz Obywatela Kane’a dla Orsona Wellesa.
Wszystko na sprzedaż jest opowieścią o człowieku, który niespodziewanie odszedł. Jego śmierć zmusza do zastanowienia się nad tym, kim był naprawdę, co po sobie zostawił, jakim pozostanie w pamięci tych, którzy go kochali, i tych, którzy podziwiali go z daleka. Jak długo żywa będzie jego legenda? Nietrudno na ekranie dostrzec wiele faktów z życia Zbyszka Cybulskiego, ale nie jest to film o nim. Jest to – jak mówił Andrzej Wajda – opowieść o ludziach, którzy robią filmy – reżyserach, aktorach, asystentach, pomocnikach. Występujący w Wszystko na sprzedaż Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska czy Daniel Olbrychski grają samych siebie, występują pod własnymi imionami, mówią swoje teksty. Filmowa fikcja miesza się tu z rzeczywistością.
Komediodramat The Disaster Artist oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau The Room. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.
Reżyser René Vidal (Jean-Pierre Léaud) zobowiązuje się nakręcić na zamówienie nową wersję filmu "Les Vampires", wyreżyserowanego w 1915 roku przez Louisa Feuillade'a. Chce powierzyć rolę Irmy Vep, Maggie Cheung (Maggie Cheung), chińskiej aktorce z Hongkongu, którą wypatrzył w filmach kung fu. Zdjęcia do filmu szybko stają się katastrofą. Vidal nie jest zadowolony z tego, co robi i wariuje.
Guido Contini (Daniel Day-Lewis) to ceniony włoski reżyser, którego ostatnie filmy zakończyły się klapą. Lada dzień ma rozpocząć zdjęcia do swojego nowego dzieła. Jednak nadal nie potrafi napisać do niego scenariusza. Artysta zaczyna szukać inspiracji w pięknych kobietach, które go otaczają: Luisie (Marion Cotillard) - wiernej żonie; Carlii (Penélope Cruz) - kochance; matce (Sophia Loren) - do której wraca we wspomnieniach; Claudii (Nicole Kidman) - jego muzie; Lilli (Judi Dench) - przyjaciółce projektującej kostiumy; Stephanie (Kate Hudson) - dziennikarce zafascynowanej jego filmami; Saraghinie (Fergie) - dziecięcym obiekcie westchnień.
W 1957 r. Ingmar Bergman awansował do panteonu kina ― wtedy swoją premierę miały stworzone przez niego arcydzieła: Siódma pieczęć i Tam, gdzie rosną poziomki. Pokazywany premierowo w Cannes film Jane Magnusson prezentuje kulisy życia reżysera w tym przełomowym czasie. Stworzony przez reżyserkę portret Bergmana nie jest jednak kolejną laurką ― na nagrody i uznanie, na jakie zasłużył, cieniem kładą się jego mitomania, despotyzm i egoizm.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…